ALI  HRDINOVÁ

SCROLL

CESTOVÁNÍ, FOTOGRAFIE, DESIGN

Home     →      cesty

TANZÁNIE

Věděli jste, že Tanzánie je jednou z nejdéle osídlených zemí na světě? Jsou zde rozsáhlá archeologická naleziště. Republika Tanzánie vznikla spojením kontinentální Tanganjiky a souostroví Zanzibar v roce 1964. Žije zde kolem 50 miliónů obyvatel, úředním jazykem je angličtina a svahilština. Rozloha Tánzánie je téměř milion km2 a najdeme zde nejen nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro (Uhuru), ale i nejhlubší jezero - Tanganjiku, které tvoří přírodní hranici mezi Tanzánií a Kongem. Hlavním městem Tanzánie je Dodoma a největším Dar es Salaam.

ETIOPIE

Přestože je to jedna z nejchudších zemí afrického kontinentu a jedna z nejchudších zemí na světě, je výjimečná: Etiopie ovlivňovala po staletí, ba tisíciletí, dějiny – je kolébkou civilizace (nález nejstaršího kosterního pozůstatku australopitecus afarensis – slavné Lucy), podle Etiopanů odsud pochází královna ze Sáby a král Šalamoun, s Arménií jako první země přijaly křesťanství za státní náboženství, nebyla nikdy v historii kolonizována, podle Homéra do Simienského pohoří, které se srovnává s Grand Canyonem a je na seznamu světového dědictví UNESCO, chodili hrát bohové šachy, dala světu kávu, nabízí jedenáct unikátních skalních chrámů v Lalibele (také chráněných UNESCO)…

To všechno a mnohem víc můžete objevit na cestách touto mimořádnou zemí…

THAJSKO

Thajské království je nádherná, pohodová země. Království Siam se stalo Thajskem v roce 1939. Je omýváno Andamanským a Jihočínským mořem. Vyrazit do Thajska a vyhnout se masám turistů je dnes skoro nemožné. Počty těch, kteří chtějí tuhle východoasijskou zemi navštívit, neustále rostou. Thajsko je velmi vstřícná a jednoduchá země pro všechny začínající cestovatele a může nabídnout jak nádherné moře, historické památky, tak úžasnou gastronomii.

SRÍ LANKA

Srí Lanka, též Šrí Lanka, oficiálně Srílanská demokratická socialistická republika, je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, ležící v blízkosti poloostrova Přední Indie na ostrově Cejlon, což byl také do roku 1972 oficiální název státu. Od Indie je ostrov oddělen Palkovou úžinou, přes niž se táhne řetěz korálových útesů nazývaných Adamův most; na východě se nachází Bengálský záliv, na jihu Indický oceán. Největším městem je Kolombo (též Colombo).

DUBAI

Dubai je hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech a zároveň nejlidnatější město v zemi. Pro odlišení od emirátu se používá označení Dubai City. Nachází se na pobřeží Perského zálivu. Téměř veškerý hospodářský, sociální, kulturní i politický život emirátu se odehrává v jeho hlavním městě, kde žije přibližně 99 % obyvatel emirátu.Město Dubaj se dělí na dvě části zátokou Dubai Creek, která je často mylně popisovaná jako řeka, ale je výběžkem Perského zálivu. Tyto části byly v minulosti samostatnými městy Deira na severní straně a Bur Dubai na straně jižní.

FOTOGRAFOVÁNÍ

WEBDESIGN

AFRICKÉ UMĚNÍ

CESTY

ALI HRDINOVÁ

KONTAKT

FOTOSAFARI

ESHOP

BLOG

ALI HRDINOVÁ

CESTOVÁNÍ, FOTOGRAFIE, DESIGN

Veškerý grafický, textový a jiný obsah

či součást těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000 §11.

All of this graphic, text and as well as any part of this websites is subject of intellectual property law (Act Nr. 121/2000)

copyright Ali Hrdinová © 2018