ALI  HRDINOVÁ

SCROLL

CESTOVÁNÍ, FOTOGRAFIE, DESIGN

Home     →      fotosafari

SAFARI (svahilsky cesta)

AKTUÁLNÍ CESTA:

NAMIBIE 11/2019

7.11.-27.11.2019 - Namibie přes JAR, podle času zpět přes Botswanu, před návratem cca 2 dny v CPT - mysy Agulhas a Dobré naděje.... Lentenky s EA: Vídeň-Addis-Cape Town, půjčení auta 4x4 se dvěma stany (rozměr stanů 2,1x1,2m) nahoře a hurá na sever. Jsme parta kamarádů 50+ (2 "kluci" + já = nejmladší a nejvíc postižená focením). Nechceme trhat světové rekordy, chceme si užít nádhernou Namibii: Fish River Caynon, Sesriem, Sossusvlei, Etoshu, Kalahari....... Kromě rezervace kempů v Sesriem a Etoshi zbytek podle nálady a stavu duše. Vaříme si sami na kempingovém vybavení v autě.

                                                                                                         více...

Safari znamená ve svahilštině cesta, ale celý svět už toto slovo vnímá jako synonymum pro pozorování zvěře v bezprostřední blízkosti v jejím přirozeném prostředí.

Kdo z nás vyrostl na příběhu lvice Elsy, Vzpomínkách na Afriku a na dokumentárních filmech o africké přírodě, ten bude nadšený možností pozorovat nádherná africká zvířata v jejich těsné blízkosti a vnímat jejich život z pohledu predátora i lovené kořisti.

Díky Dennissovi U. Nyagawovi, licencovanému průvodci a našemu dobrému kamarádovi, máme obrovskou příležitost využít jeho znalostí a zkušeností v národních parcích Tanzánie. Denniss zná velmi dobře chování zvířat a jen díky jeho zkušenostem jsme vždy opakovaně vystopovali leopardy, gepardy, a viděli vždy obrovské množství lvů.

Nejkrásnější na safari jsou noci ve stanech přímo v národních parcích, kde hyeny chodí téměř kolem stanu a lvi řvou v bezprostřední blízkosti...

A KDO JSME?

Jsme parta dobrých přátel napříč kontinenty, které spojila láska a respekt k divoké přírodě, respekt ke světu okolo nás. Jsme lidé, kteří si uvědomují jedinečnost, ale i křehkost našeho světa, a hlavně naléhavost zachovat a udržet ho po co nejdelší dobu alespoň takový, jaký jsme ho poznali my, i pro další generace. A věřte mi, že to není pouhopouhé klišé. Změny, které jsme zaznamenali od našich prvních cest do Afriky, jsou obrovské a bohužel ne vždy v souladu s naším vnitřním pocitem, že "je to takové, jaké by to mělo být"... V žádném případě si však netroufáme hodnotit a ani soudit, aspekty a důvody, které k tomu vedly, jsou vždy nesmírně složité a propletené a nikdy je nebudeme moci pochopit všechny, protože přes všechno naše úsilí chápat jsme stále jen lidé z té "bohaté" části světa, která se má nadstandardně dobře a to ovlivňuje i naše vnímání.

 

Za čím si však pevně stojím a snažím se vždy dodržovat, jsou principy fair play a fair trade a naše snahy jakékoliv pomoci by měly mít tyto principy vždy na zřeteli. "Západ" nespasí svět, jediná smysluplná pomoc je vzdělání a naše koncentrace úsilí na změny, které budou vycházet přímo z potřeb těch daných míst, ať už je to Afrika, či jakékoliv jiné místo na zemi. Změny, které budou odrážet národní specifika a potřeby, geografické odlišnosti a hlavně touhu těch samotných lidí po změně.

 

Proto maximálně podporujeme Dennisse i Allyho v jejich touze osamostatnit se a jít jejich vlastní cestou.....

A jsme neskutečně vděční, že můžeme být součástí jejich cesty.

DENNISS U. NYAGAWA, průvodce

Denniss U. Nyagawa se narodil v roce 1980.

Je ženatý a má tři děti: dvě dcerky a ročního kloučka. V současné době žije s rodinou v  Arusha.

Denniss odmalička miloval zvířata a po studiu na střední škole pokračoval studiem speciálního turismu, obor průvodce se zaměřením na národní parky, game reserve, faunu, flóru, první pomoc, péči o zákazníka...

 

"Rozhodl jsem se, že se stanu průvodcem místo rangerem, protože jsem se chtěl stát někým, kdo hovoří a vysvětluje hostům všechno o přírodě a všechno o divočině."

Denniss U. Nyagawa - guide

"Jako váš průvodce jsem vděčný a těším se, že vám povím zajímavá fakta o Tanzánii."

Dennis má mnoho zkušeností s téměř všemi turistickými oblastmi, které jsou v Tanzánii. Tzv. "severní okruh" je hlavní a nejoblíbenější zónou kvůli parkům a zajímavostem, které se v něm nacházejí: je zde nejvyšší vrchol Afriky jednoduše nazývaný "střecha Afriky" - Kilimanjaro, nekonečné pláně Serengeti a jeho velká migrace pakoňů a zeber, která se každoročně opakuje. Serengeti s obrovským množstvím zvířat, s filosofí "přežití nejschopnějších" jak mezi masožravci, tak i býložravci, osmý zázrak světa, který zanechá zanechá vaše srdce plné dojmů a uspokojení.

Jižní okruh s jeho mnoha různorodými parky je plný úžasných atrakcí, které čekají jen na to, aby byly prozkoumány.

 

"Jsem šťastný, že jsem se stal průvodcem, někým, kdo je připravený potkávat se s dalšími lidmi, kteří chtějí prozkoumat a získat zkušenosti s naší nádhernou přírodou a jejími atrakcemi. Miluji a užívám si být turistický průvodce jako velvyslanec Tanzánie, který reprezentuje laskavost a přátelské srdce Tanzánců, ale jsem také někdo, kdo má na paměti splnit všechny cíle a přání klientů na jejich návštěvě Tanzánie."

 

Cílem naší Top-African.com je splnit všechna vaše přání a naplnit vaše srdce spokojeností, která vám vykouzlí úsměv na tváři.

ALI HRDINOVÁ, fotograf

Ali Hrdinova, fotograf - Masuma Dam, Hwange NP, Zimbabwe

Alena Hrdinová vystudovala farmaceutickou fakultu na Karlově univerzitě, obor klinická farmacie.

Přestože pracovala u firmy Boston Scientific (minimálně invazivní videoasistované kardiochirurgické výkony - stenty, balonky, cutting balonky...), dokázala jít za svým velkým snem - láskou k divoké přírodě, Africe, zvířatům a hlavně fotografování a cestování. Tyto zážitky nejdřívě prezentovala na cestovatelských setkáních, v současné době díky osobním zkušenostem, zázemí a mnoha přátelům v Tanzánii, pomáhá zprostředkovávat zážitky v Tanzánii: ať už zmiňované safari, nebo relax na Zanzibaru. Výhodou jsou její letité, fotografické zkušenosti.

ALLY KIMEA, kuchař (a nově i řidič)

Ally Kimea je vynikající kuchař. Studoval gastronomii na univerzitě v Arusha a při našich cestách se stará o naše bříška. Je naprosto neuvěřitelné, co dokáže vykouzlit v podmínkách polních kuchyní na safari a jakým způsobem svoje kuchařské umění servíruje.

Mít na safari ubrus, nablýskané sklo, porcelán a Allyho neskutečné dobroty nás vždy katapultuje o několik úrovní prožívání výš.

SPOLEČNÉ PŘÍPĚHY - TANZÁNIE 11/2017

V roce 2017, mě oslovila moje kamarádka, velká cestovatelka, téměř „afričanka“ Ali, zda se s ní nechci vypravit v listopadu do Afriky po vlastní ose. Okamžitě jsem souhlasila a byla celá nadšená a ani jsem moc nepřemýšlela o všech okolnostech, nepřipouštěla si žádné pochybnosti.  Původní plán byl do JAR, ale nakonec zvítězila  Tanzánie – safari a Zanzibar.

Po velkých přípravách jsme se vypravily, nakonec čtyři kamarádky. Byla jsem plná očekávání, trochu jsem v sobě měla napětí a strach, ale dovolená byla díky Ali skvěle připravená.

Prožily jsme perfektní dobrodružnou dovolenou.

V národních parcích být mezi zvířaty, v jejich přirozeném prostředí byl opravdu zážitek na který se nezapomíná.

Pak následoval skvělý odpočinek na Zanzibaru, krásný oceán, klid, slunce.

Vše fungovalo perfektně, mám spoustu jedinečných, nezapomenutelných zážitků, vzpomínek na celý život, které vstřebávám dodnes.

Byla to jedním slovem úchvatná dovolená, Afrika je neodolatelná.

Vřele všem doporučuji, Dáša.

Mám velice ráda filmy o zvířatech, hlavně o těch v Africe. Proto když se naskytla příležitost vyrazit do Tanzanie na safari, neváhala jsem ani chvíli. Výpravu naplánovala a vše domluvila Ali Hrdinová, která, jak bylo poznat hned od začátku, Afriku miluje. Jeji nadšení se přeneslo i na naši výpravu. Slony, lvy, žirafy, zebry, antilopy,  krásnou přírodu, to vše jsem viděla na vlastní oči, no prostě nádhera. Několik dnů na Zanzibaru ještě přidalo na dokonalosti, prostě vzpomínky na celý život. Ještě jednou děkuji Ali za krásnou, velmi aktivní dovolenou. Magda

V listopadu 2017 jsem měla tu čest být součástí ženské výpravy do Tanzánie a na Zanzibar. Díky Ali, která byla hlavní organizátorka a mluvčí naší skupiny, jsme navštívily čtyři národní parky a z každého si odvezly nezapomenutelné vzpomínky, které ještě dnes jsou jako živé. Vše bylo tak perfektní, až se tomu chvílemi nechtělo ani věřit. Byly jsme plní zážitků ze safari a nakonec i krásně odpočaté z pobytu na Zanzibaru. Afrika je prostě neodolatelná a proto vřele doporučuji. Marcela.

Tanzánie 10/2017, safari + Zanzibar

Marcela, Magda, Dáša a Ali, listopad 2017 - vstupní brána do Serengeti

SPOLEČNÉ PŘÍPĚHY: ZAMBIE, ZIMBABWE, BOTSWANA 10/2018

Můj dětský sen navštívit Ariku se konečně stal skutkem. Potkal jsem báječné lidi, slovo dalo slovo a byla z toho úžasná cesta do Afriky. Cestu plánovala zkušená cestovatelka, Ali Hrdinová. Navštívili jsme Zambii, Zimbabwe a Botswanu – něco překrásného. Ali organizovala nejen cestu, ale i její itinerář na místě samém byl bezvadný. Navštívili jsme Viktoriiny vodopády z obou stran – nezapomenutelný zážitek. Zorganizovaná, neplánovaná plavba lodí po řece Zambezi při západu slunce - nádhera. Návštěva NP Hwangee v Zimbabwe bylo něco překrásného. Cestovali jsme terénním autem, spali v buši ve stanech a hlavně fotografovali zvířat u napajedel, fantazie. Pokud budu mít ještě možnost, určitě se s Ali Hrdinovou do Afriky znovu vypravím.

Díky, Zdeněk Rychetský

Zimbabwe 2018 - cesta do Hwangee
Botswana 2018 Chobe NP
Zambie 2018 - večerní plavba po Zambezi
Zambie 2018 - večerní plavba po Zambezi

FOTOGRAFOVÁNÍ

WEBDESIGN

AFRICKÉ UMĚNÍ

CESTY

ALI HRDINOVÁ

KONTAKT

FOTOSAFARI

ESHOP

BLOG

ALI HRDINOVÁ

CESTOVÁNÍ, FOTOGRAFIE, DESIGN

Veškerý grafický, textový a jiný obsah

či součást těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000 §11.

All of this graphic, text and as well as any part of this websites is subject of intellectual property law (Act Nr. 121/2000)

copyright Ali Hrdinová © 2018-19