FOTOGRAFOVÁNÍ

WEBDESIGN

AFRICKÉ UMĚNÍ

CESTY

KONTAKT

FOTOSAFARI

ESHOP

BLOG

ALI HRDINOVÁ

HOME

Home     →      blog     →      Sigma

SIGMA 150-600mm f/5,0-6,3 DG OS HSM Sport

SIGMA začala v poslední době vyrábět velice zajímavé objektivy, které nabízejí zajímavé zoomy za docela rozumné ceny. Samozřejmě to nejsou špičky EF objektivů se světelností f/2,8 nebo f/4, ale Sigma 150-600 Sport je výborný objektiv s mimořádně kvalitním tělem, super zoomem a vynikající rychlostí zaostřování. Jedinou nevýhodou pro mě je jeho poměrně velká hmotnost oproti verzi Contemporary (váží 2,83 kg), ale stejně jsem šla do této těžší verze kvůli odolnosti proti prachu a vlhkosti, vzhledem k místům, kde fotím.

Sigma 150-600 skvěle kreslí v celém rozsahu a díky cloně s 9 lamelami mají snímky nádherný, jemný bokeh. Objektiv má optickou stabilizaci a tak je možné fotografování z ruky, ale s tělem kolem jednoho kilogramu se už opravdu pronese a ruka bolí...  Součástí objektivu je stativová patka, kterou nelze sundat. A ještě zmíním možnost upgradu firmwaru a nastavení uživatelských funkcí přes dokovací stanici, kterou je možné dokoupit (zatím jsem nevyzkoušela).

Na ukázku pár fotografií, to hlavní testování bude v říjnu ve Hwange NP.... Testovat budu i nový stativ BENRO FTA28CV1 (nosnost 10 kg), který jsem kvůli Sigmě zakoupila.

ALI HRDINOVÁ

CESTOVÁNÍ, FOTOGRAFIE, DESIGN

Veškerý grafický, textový a jiný obsah

či součást těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000 §11.

All of this graphic, text and as well as any part of this websites is subject of intellectual property law (Act Nr. 121/2000)

copyright Ali Hrdinová © 2018-19